Zamaskowani wpadli do sklepu. Mogą dostać nawet 12 lat

Rozboj zabrze

Kryminalni z zabrzańskiej komendy ustalili tożsamość sprawców rozboju, do jakiego doszło w niedziele wieczorem w sklepie na w ulicy Jordana. Podejrzani to zabrzanie w wieku 18 i 30 lat.

Starszy z mężczyzn został tymczasowo aresztowany, wobec młodszego zastosowano środek zapobiegawczy w postaci dozór policji. Do zdarzenia doszło 1 sierpnia krótko przed godziną 23.00 w sklepie spożywczym przy ulicy Jordana. 

Z relacji pracownika sklepu wynikało, że dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do sklepu tuż przed zamknięciem. Jeden z nich przetrzymał ekspedientkę, a drugi wyrwał kasetę z pieniędzmi, po czym obydwaj zbiegli. 

Skuteczna praca operacyjna policjantów pozwoliła na ustalenie, iż za rozbój odpowiedzialnych jest dwóch zabrzan w wieku 18 i 30 lat. Mężczyźni zostali zatrzymani i doprowadzenie do Prokuratury Rejonowej w Zabrzu gdzie usłyszeli zarzuty dotyczące popełnienia przestępstwa rozboju. 

W czwartek na wniosek śledczych Sad Rejonowy w Zabrzu zastosował wobec 30 lata środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania. 18-latek do czasu zakończenie postępowania, będzie objęty dozorem policji. 

Podejrzanym grozi kara pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

czytaj więcej: