Wielki sukces gliwickich siatkarek! Nasze zawodniczki wicemistrzyniami Polski

Na długo zapamiętamy tegoroczne Akademickie Mistrzostwa Polski w siatkówce kobiet. Drużyna Politechniki Śląskiej odniosła wielki sukces. Gliwiczanki, prowadzone przez doc. Krzysztofa Czaplę, zostały wicemistrzyniami Polski!

Do turnieju finałowego zakwalifikowało się 16 drużyn. Zespół podzielono na cztery grupy. Po dwie najlepsze awansowały do strefy pucharowej. Nasza drużyna wygrała grupę bez straty seta.

W ćwierćfinale gliwiczanki walczyły z WSPiA Poznań. W pierwszym secie grano na przewagi, Akademiczki z Gliwic zakończyły go z wynikiem 27:25. W drugiej partii triumfowały zawodniczki z Poznania, wygrywając tego seta do 16. W tie-breku gliwiczanki nie dały szans przeciwniczkom. Zwycięstwo 15:7 mówi samo za siebie.

Pierwszy set meczu półfinałowego drużyna Politechniki Śląskiej przegrała z ekipą z Krosna do 11. Wydawało się, że krośnianki, broniące tytułu mistrzowskiego z poprzedniego roku nie dadzą szans gliwiczankom, ale podopieczne doc. Krzysztof Czapli dały pokaz świetnych umiejętności, wygrywając drugą partię do 24, a tie-breka do 13!

W finale Politechnika Śląska zmierzyła się z  Akademią Leona Koźmińskiego z Warszawy. Tu grano już do trzech zwycięstw. Mimo zaciętej walki Akademiczki z Politechniki Śląskiej, przegrały 0:3. Gliwiczanki wracają z AMP-ów ze srebrnym medalem, to wielki sukces tej drużyny – gratulujemy!

źródło i foto: AZS Gliwice

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku!