Tragedia na drodze. 61-letnia kobieta poniosła śmierć na miejscu

Wypadek gliwice

Tragedia na drodze. Wczoraj, podczas wyprzedzania pojazdów, samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę.

Tragedia na drodze. Wczoraj przed godziną 15:00 w Łanach Wielkich (gmina Sośnicowice), podczas wyprzedzania pojazdów, samochód osobowy zjechał na pobocze i uderzył w prawidłowo jadącą rowerzystkę. Kobieta poniosła śmieć na miejscu.

Tragedia na drodze

Ze wstępnych ustaleń wynika, że 18-latek kierujący samochodem marki Daewoo nie zachował należytej ostrożności w trakcie zmiany pasa ruchu i zajechał drogę wyprzedzającej kilka pojazdów hondzie civic, którą jechał 21-latek. Drugi z kierowców, chcąc uniknąć zderzenia, zjechał na pobocze, uderzając w prawidłowo jadącą rowerem 61-letnią mieszkankę Gliwic. Kobieta zmarła. Postępowanie prowadzi WK KMP.

Kolejne potrącenie

Kolejne potrącenie miało miejsce około godziny 19:00 w Gliwicach przy ul. Rybnickiej. W tym przypadku 18-latka kierująca peugeotem 207, podczas wykonywania manewru skrętu w lewo w drogę z pierwszeństwem przejazdu, nie ustąpiła 23-letniemu rowerzyście, mieszkańcowi Rudy Śląskiej. Najprawdopodobniej skończyło się na ogólnych potłuczeniach.

Chcesz być na bieżąco? Polub nas na Facebooku

źródło: KMP Gliwice foto: B. Wasielewski

czytaj więcej: