Śmiertelny wypadek. Samochód wbił się w drzewo

E21cbb67c2c0ef2b71b4d5e934276db9

30-letni mężczyzna zginął w wypadku na drodze krajowej nr 44, łączącej Gliwice z Mikołowem.

Samochód, którym jechał, uderzył w przydrożne drzewo.

Do tej tragedii doszło w sobotę, 8 lutego około godziny 13.30. Samochodem osobowym marki Volkswagen Golf jechali dwaj mężczyźni. Kierowca zaczął wyprzedać kolumnę samochodów. Chcąc uniknąć zderzenia z innym pojazdem, zjechał z drogi na pobocze, ale wpadł do rowu i uderzył w drzewo. W wypadku zginął 30-letni pasażer volkswagena. Kierowca w stanie ciężkim został przetransportowany do szpitala śmigłowcem.

To nie koniec dramatycznych doniesień. Policja poszukuje świadków wypadku drogowego, do jakiego doszło w niedzielę około godziny 14.30 w Kozłowie, na granicy z Brzezinką. 27-letni mieszkaniec powiatu gliwickiego, kierujący peugeotem 205, utracił panowanie nad pojazdem, zjechał na pobocze i uderzył w latarnię. Bardzo poważnych obrażeń doznała 22-letnia gliwiczanka. Ranną przetransportowano śmigłowcem lotniczego pogotowia ratunkowego do specjalistycznego szpitala w Katowicach.

Prosimy świadków wypadku o kontakt z gliwicką policją. Ze wstępnych ustaleń wynika, że na miejscu byli rowerzysta jadący od strony Brzezinki oraz kierowca niebieskiego fiata seicento.

czytaj więcej: