Są zarzuty dla sprawców czwartkowej strzelaniny

24kato.pl
Policja

Napaść na policjantów - to główny zarzut dla uczestników strzelaniny przy ul. Kosmowskiej. Postawiono go 5 zatrzymanym - 4 z nich jest pod policyjnym dozorem, a jedna trafiła do tymczasowego aresztu.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w nocy ze środy na czwartek (z 16 na 17 czerwca). Funkcjonariusze policji zostali wezwani do bójki pomiędzy kilkoma osobami. Kiedy pojawili się na miejscu, w dzielnicy Rokitnica, z budynków usługowych przy ul. Ireny Kosmowskiej padły strzały w ich stronę.

Wiadomo już, że do policjantów nie strzelano z broni palnej. Zarzuty postawiono 5 osobom. Jedna z nich została  tymczasowo aresztowana - ale za posiadanie narkotyków, 4 osoby objęto policyjnym dozorem, a 3 kolejne przesłuchano w charakterze świadków. Na razie nie wiadomo, kto konkretnie oddawał strzały w kierunku policjantów. Prokuratura zapowiada, że sprawdzi też zachowanie funkcjonariuszy, którzy w trakcie interwencji użyli broni palnej. 

Jeżeli chodzi o broń, z której strzelano w trakcie zdarzenia, wWg opinii ekspertów  to replika broni na naboje CO2, wykorzystywana m.in do broni pneumatycznej.  Dokładna analiza broni pozwoli określić ile dokładnie strzałów z niej padło. 

czytaj dyskusję

czytaj więcej: