Rezerwy Piasta Gliwice w Pucharze Polski

Piast Gliwice

Rezerwy Piasta Gliwice w Pucharze Polski na szczeblu podokręgu Zabrze przeszły trudną drogę, awansując aż do finału rozgrywek! Jutro o 17:00 na Stadionie Miejskim przy Okrzei 20 zmierzą się z Gwarkiem Ornontowice! Przez poprzednie fazy zawodników Piasta Gliwice przeprowadził trener Dawid Cholewa. Zimą na stanowisku pierwszego szkoleniowca rezerw zastąpił go Marcin Domagała i to właśnie on poprowadzi Niebiesko-czerwonych w finałowej potyczce z Gwarkiem.

- Jest to prestiżowe spotkanie kończące pewną drogę, którą zespół przeszedł jeszcze pod skrzydłami Dawida Cholewy. Warto jednocześnie dodać, że mecz odbędzie się przy Okrzei, więc jest to też nagroda za trud włożony w walkę o poszczególne awanse - mówi trener Piasta II, Marcin Domagała.
Dla zawodników z Gliwic na pewno będzie to istotne starcie. Szkoleniowiec nie ukrywa, że da szansę występu nie tylko zawodnikom podstawowym.
- W tym meczu dostaną szansę chłopcy, którzy mniej grali do tej pory. Skorzystam z wyróżniających się juniorów oraz z zawodników, którzy nie załapali się do kadru seniorów. Nie pominę również chłopaków, którzy o ten finał walczyli w poprzednich fazach - dodaje Domagała.
[gallery ids="eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvZHppc2lhand6YWJyenUucGxcL3dwLWNvbnRlbnRcL3VwbG9hZHNcLzIwMTVcLzA0XC9QaWFzdC1JSS1HbGl3aWNlLUdcdTAwZjNybmlrLUlJLVphYnJ6ZS0xLmpwZyIsInRpdGxlIjoiUGlhc3QgSUkgR2xpd2ljZSBHXHUwMGYzcm5payBJSSBaYWJyemUgMSIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvZHppc2lhand6YWJyenUucGxcL3dwLWNvbnRlbnRcL3VwbG9hZHNcLzIwMTVcLzA0XC9QaWFzdC1JSS1HbGl3aWNlLUdcdTAwZjNybmlrLUlJLVphYnJ6ZS0yLmpwZyIsInRpdGxlIjoiUGlhc3QgSUkgR2xpd2ljZSBHXHUwMGYzcm5payBJSSBaYWJyemUgMiIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9,eyJ1cmwiOiJodHRwczpcL1wvZHppc2lhand6YWJyenUucGxcL3dwLWNvbnRlbnRcL3VwbG9hZHNcLzIwMTVcLzA0XC9QaWFzdC1JSS1HbGl3aWNlLUdcdTAwZjNybmlrLUlJLVphYnJ6ZS0zLmpwZyIsInRpdGxlIjoiUGlhc3QgSUkgR2xpd2ljZSBHXHUwMGYzcm5payBJSSBaYWJyemUgMyIsImNhcHRpb24iOiIiLCJhbHQiOiIiLCJkZXNjcmlwdGlvbiI6IiJ9"] fot. Piast Gliwice Gwarek Ornontowice występuje na co dzień w IV lidze. - Wiem, że jest to rywal grający solidną piłkę, więc na pewno nie będzie nam łatwo. Mimo to zdecydowanie celujemy w zwycięstwo i sięgnięcie po puchar, choć nie ukrywam, że priorytetowo traktuję walkę w lidze. Mamy konkretne założenie, które należy zrealizować - zaznacza. Spotkanie zostanie rozegrane przy Okrzei. - Chłopcy te mecze na płycie głównej traktują specjalnie. Już kilka razy udało im się grać tam, gdzie dotąd oglądali gwiazdy polskiej ekstraklasy. Teraz sami mogą poczuć moc tego boiska. A ranga spotkania pucharowej zawsze jest troszkę inna, bo tutaj nie ma drugiej szansy. Należy wykorzystać tę, która jest obecnie. Nie można wrócić, nie można odbić sobie niepowodzenia w innym meczu. Ma się dziewięćdziesiąt minut i trzeba dać z siebie wszystko - kończy Domagała. źródło: Piast Gliwice

czytaj więcej: