Policja zabrze

Policja sprawdza zbiorniki wodne. Co się stało?

Zabrzańscy policjanci wspólnie z funkcjonariuszami Straży Miejskiej sprawdzali zbiorniki wodne pod kątem ich właściwego oznakowania, zabezpieczenia i zagospodarowania.


Miejsca te w rozpoczynającym się niebawem sezonie letnim będą systematycznie kontrolowane przez służby mundurowe. Głównym celem tych działań jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim wypoczywającym w mieście. 

Chociaż na terenie Zabrza nie ma dużych akwenów wodnych, to są miejsca gdzie nad różnego rodzaju zbiornikami wypoczywają mieszkańcy. O ile w przypadku miejsc objętych stałą ochroną ratowników wodnych możemy być w miarę spokojni o bezpieczeństwo korzystających z nich osób, to już zupełnie inaczej przedstawia się sprawa kąpieli w niechronionych zbiornikach. 

W naszym mieście występuje kilka miejsc, które nie są przeznaczone do kąpieli, a jednak kuszą i przyciągają osoby nieodpowiedzialne, które często przyjemność kąpieli łączą z sięganiem po alkohol. Mundurowi, jak co roku, miejsca te systematycznie kontrolują, a względem łamiących przepisy będą wyciągane surowe konsekwencje. 

Aby mieszkańcy naszego miasta mogli bezpiecznie spędzać wakacyjny czas, mundurowi zapowiadają systematyczne kontrole

czytaj dyskusję

Polecamy: