Nielegalne zabrze

Nielegalny tytoń i alkohol. Starty wstępnie oszacowano na kwotę ponad 22 tys. złotych.

Funkcjonariusze przeprowadzili badanie alkoholu. Wykazało ono, że alkohol o mocy od ponad 71% był mocno zanieczyszczony [...]

Zabrzańscy policjanci, wspólnie z funkcjonariuszami służby celno-skarbowej, zabezpieczyli nielegalny alkohol i tytoń

Przeprowadzona akcja zakończyła się przejęciem ponad 21 litrów wyrobów spirytusowych, przeszło 6,5 kg tytoniu, 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i ponad 9 tys. papierosów luzem. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na kwotę ponad 22 tys. złotych.
Policjanci zajmujący się zwalczaniem przestępczości gospodarczej z zabrzańskiej komendy uzyskali informację, że czterech mieszkańców Zabrza dysponują nielegalnym alkoholem i tytoniem. Wspólnie ze śląskimi funkcjonariuszami służby celno-skarbowej wkroczyli do mieszkań, gdzie, jak podejrzewali, mogły znajdować się wyroby spirytusowe i krajanka tytoniowa. W związku z naruszeniem przepisów kodeksu karno-skarbowego, mundurowi zabezpieczyli ponad 21 litrów alkoholu bez polskich znaków akcyzy, przeszło 6,5 kg tytoniu, 400 paczek papierosów bez polskich znaków akcyzy i ponad 9 tys. pojedynczych papierosów. Straty Skarbu Państwa wstępnie oszacowano na kwotę ponad 22 tys. złotych. Na miejscu funkcjonariusze służby celno-skarbowej przeprowadzili badanie zabezpieczonego alkoholu. Wykazało ono, że alkohol o mocy od ponad 71% był mocno zanieczyszczony. Policja przypomina, że wypicie nielegalnego alkoholu niesie ryzyko dla zdrowia, a nawet życia.
źródło i foto: KMP

czytaj dyskusję

czytaj więcej:Polecamy: