Byliście już Teatrze Nowym po remoncie? Zobaczcie piękne zdjęcia Rafała Bigdy

Rafał Bigda
Teatr Nowy w Zabrzu

W czasie obowiązywania ogólnokrajowych obostrzeń i braku wydarzeń kulturalnych, w Teatrze Nowym w Zabrzu trwały prace remontowe.

Za kwotę ponad 7 mln zł miasto w swojej instytucji przeprowadziło inwestycję, dzięki której lepsze warunki zyskali zarówno aktorzy, jak i widzowie. Remont budynku najwięcej korzyści przyniesie jednak widzom teatru. 

W nowej części wybudowano klatkę schodową, która – zgodnie z przewidzianymi w przepisach przeciwpożarowych wymaganiami – umożliwiła udostępnienie balkonu. W ten sposób widownia powiększyła się o nowe miejsca.

W ramach prac zmodernizowano także wentylację oraz zamontowano klimatyzację. Nowe systemy zwiększą komfort widzów w czasie wydarzeń, szczególnie w upalne letnie dni. Remont objął także malowanie ścian w holu, instalację eklektyczną i przeciwpożarową oraz zaplecze techniczne, w tym m.in. kieszenie sceniczne.

Całkowity koszt inwestycji to 7 milionów zł, z czego 5,27 mln zł wyniosło dofinansowanie ze środków unijnych i budżetu państwa, a 1,71 mln zł stanowił wkład własny miasta Zabrze.


Teatr Nowy w Zabrzu

czytaj więcej: